Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10  listopada  2019r.

  

 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy niedzielę misyjną. Kazania głosi o. dk. Cyriak. Przed kościołem można złożyć ofiarę na nasze franciszkańskie dzieła misyjne. Spotkanie Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz sympatyków dziś o godz. 14.30.
 2. Dziś też przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.
 3. W następną niedzielę przed kościołem zbiórka na Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła i klasztoru.
 5. Przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
 6. Przyszła niedziela to także Światowy Dzień Ubogich.
 7. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w int. naszej Ojczyzny o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień uwielbienia Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy. O godz. 17.00 Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Podczas tej Mszy św. dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. zostaną poświęcone modlitewniki. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie rodziców ministrantów odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00.
 10. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o 19.00.
 11. Niepotrzebne wyroby jubilerskie, niekompletną lub zepsutą biżuterię na odnowienie naczyń liturgicznych używanych w naszym kościele można przynosić do końca listopada.
 12. Organizujemy parafialne wyjście do kina „Helios” w Katowicach na film pt. „Nieplanowane” (od lat 15). Film opowiada o nawróconej aborcjonistce, która niegdyś kierowała jedną z największych amerykańskich klinik aborcyjnych. Seans w sobotę, 23 listopada o godz. 15.00. Zapisy i wpłata 12 zł za bilet do 17 listopada. Dojazd do kina we własnym zakresie. [Szczegóły - kliknij]
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
 14. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja, św. Józef i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.

 

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy