Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25  sierpnia  2019r.

  

 

 1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
 2. Planowany na dzisiaj kolejny rajd rowerowy zostaje odwołany i przesunięty na 7 i 8 września. Będzie to Parafialny Rajd na Jasną Górę. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się u o. Proboszcza do 1 września.
 3. Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 4. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory z pól, działek i ogrodów odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Można złożyć dary z tegorocznych płodów ziemi (jako dekorację do kościoła) w sobotę do południa przy furcie klasztornej. Wyraźmy naszą wdzięczność Bogu za dar chleba powszedniego. Również w niedzielę o 11.30 odbędzie się Msza św. dziękczynna za posługę w naszej parafii o. Maksymina i br. Lucjana oraz w int. przychodzących do naszej parafii neoprezbitera o. Ulryka i br. Benedykta z prośbą o Boże błogosławieństwo.
 5. W przyszłą niedzielę dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w katedrze.
 6. Doroczna pielgrzymka archidiecezjalna ministrantów do katedry odbędzie się w piątek. Wspólny wyjazd naszych ministrantów o godz. 9.00. Warunkiem uczestnictwa w pielgrzymce jest pisemna zgoda rodziców. Zbiórka starszych i młodszych ministrantów przed rozpoczęciem roku szkolnego odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia o godz. 10.00. Zapraszamy także nowych chłopców do służby przy ołtarzu.
 7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wszystkich pracowników na czele z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 9 w Katowicach odbędzie się 2 września o godz. 8.00.
 8. Zwolniło się kilka miejsc na paraf. pielgrzymkę w Bieszczady 5 i 6 października.
 9. Wkrótce kończymy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią (25.01-1.02.2020 r.) Plan pielgrzymki - w gablotce oraz na str. internetowej. Prosimy o uregulowanie zaliczki.
 10. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii planowana jest na 9 listopada. Msza św. w intencji naszej Parafii z zawierzeniem Maryi duszpasterzy i wszystkich Parafian odbędzie się w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00. Zapisy od września.
 11. Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych w Brennej, w Panewnikach lub Kokoszycach.
 12. Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne „Rapsodia Śląska", 31 sierpnia o g. 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
 14. W ostatnim tygodniu zmarł nasz Parafianin śp. Jan LEWANDOWSKI, który przeżył 79 lat, zamieszkiwał przy ul. Bema. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 15. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy