Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13  października  2019r.

  

 

 1. Dziś Dzień Fatimski. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku czuwanie fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 16.15 różańcem pokutnym. Następnie Msza św. w intencji zbiorowej oraz nabożeństwo fatimskie połączone z procesją światła na placu kościelnym. Prosimy o przyniesienie świec.
 2. Dziś także Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski w naszej parafii z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. O godz. 16.00 odbędzie się modlitewne spotkanie ze św. Janem Pawłem II, połączone z nabożeństwem różańcowym. Przed kościołem będzie można nabyć papieskie kremówki oraz krówki „Antonówki”; dochód z ich sprzedaży zasili konto budowy nowego kościoła i klasztoru oraz dzieła charytatywne w naszej parafii.
 4. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła i klasztoru.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do czwartku i w sobotę o 17.15, a w piątek po Mszy św. o 17.00.
 7. Msza św. w intencji Ojczyzny w środę o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień uwielbienia Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy. O godz. 17.00 Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy.
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc do drugiego autokaru na pielgrzymkę na Jasną Górę 9 listopada. Msza św. w intencji naszej Parafii z zawierzeniem Maryi duszpasterzy i wszystkich Parafian odbędzie się w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.
 10. Parafianie, którzy chcą przeznaczyć niepotrzebne wyroby jubilerskie, niekompletną lub zepsutą biżuterię na odnowienie naczyń liturgicznych używanych w naszym kościele mogą przynosić złoty złom na furtę.
 11. Dziś przed kościołem ministranci rozprowadzają za dobrowolną ofiarę nasze kalendarze parafialne na 2020 r. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na budowę nowego kościoła i klasztoru.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
 13. W ostatnim tygodniu przeżywszy 64 lata zmarł parafianin Fryderyk DRYGAŁA z ul. Panewnickiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja Królowa Różańca św. gromadzi nas, swoje dzieci licznie na modlitwie różańcowej w październiku.

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy