Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  

20 września  2020r.

  

 

 

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
  O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. O 14.30 spotkanie Par. Rady Duszp.
 2. W środę we wspomnienie św. o. Pio po Mszy św. o godz. 7.00 zostanie odmówiona koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odmawiał codziennie św. o. Pio.
 3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła i klasztoru. Za każdą ofiarę, również za ofiary przekazywane na specjalne konto składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. 3 października o godz. 11.00, w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu Metropolita katowicki J.E. ks. abp Wiktor Skworc odprawi uroczystą Mszę św. w intencji dzieła budowy nowego kościoła i klasztoru. Tradycyjne nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. Franciszka zostanie odprawione w środku budującego się kościoła. W czasie tego nabożeństwa ks. abp poświęci i włoży w mury nowo powstającej świątyni kamienie z Grobu Pana Jezusa z Jerozolimy, z Grobu św. Antoniego z Padwy i z uznanego za pierwszą siedzibę naszej prowincji zakonnej sanktuarium maryjnego w Łąkach Bratiańskich. W tym dniu po raz pierwszy będzie można wejść na teren nowo budowanego kościoła. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
 5. W ostatnią niedzielę zbiórka na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej wyniosła 475 zł.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 7. Nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się w sobotę o godz. 16.30.
 8. Rodziców dzieci (pięcio- i sześcioletnich), które w przyszłym roku w maju chcą przystąpić do wczesnej Komunii św. prosimy o zgłaszanie się u o. Proboszcza.
 9. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do włączenia się w życie parafii poprzez udział w parafialnych wspólnotach.
 10. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o 18.00.
 11. 26 i 27 września Parafialna Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 7.00. Powitanie pielgrzymów w niedzielę po Mszy św. o 17.00.
 12. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 14 listopada. Msza św. w intencji naszej Parafii z zawierzeniem Maryi duszpasterzy i wszystkich Parafian w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 13.30. Zapisy i wpłata 30 zł już od dzisiaj.
 13. Przy furcie można zamawiać intencje na przyszły rok.
 14. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie naszej świątyni. Zapraszamy chętnych do pomocy w sobotę po Mszy św. o 7.00.
 15. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 16. Za wszelkie ofiary, również te, składane na konto klasztorne, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja, św. Józef i św. Antoni wypraszają naszym rodzinom potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.

 

 

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy