Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14  lipca  2019r.

  

 

 1. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
 2. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła i klasztoru.
 3. W czasie wakacji Msze św. wieczorne w piątki będą o godz. 18.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.
 4. We wtorek wspominamy NMP z Góry Karmel. W naszym kościele będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia Szkaplerza św. podczas Mszy św. o godz. 18.00. Osoby chętne do noszenia Szkaplerza prosimy o zabranie ze stolika pod chórem „świadectwa przyjęcia”, wypełnienie go i przyniesienie we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00.
 5. We wtorek też Msza św. w int. naszej Ojczyzny o godz. 7.00.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień uwielbienia Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Bożym Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy.
 7. W związku z przypadającym w czwartek, 25.07 wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców będziemy udzielać uroczystego błogosławieństwa kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym w przyszłą niedzielę (21.07).
 8. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie o umożliwienie ich dzieciom spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udziału w niedzielnej Mszy św.
 9. We wtorek kolejny Bieg wokół Parafii. Zbiórka i zapisy o godz. 19.50.
 10. Kolejny Parafialny Rajd Rowerowy odbędzie się 28 lipca. Tym razem do Chudowa i Bujakowa.
 11. Paraf. pielgrzymka w Bieszczady odbędzie się 5 i 6 października. Koszt 275 zł. Zapisy i zaliczka przy furcie.
 12. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią (25.01-1.02.2020 r.) Plan pielgrzymki - w gablotce oraz na stronie internetowej.
 13. Nauki wraz z dniem skupienia dla narzeczonych odbędą się w naszej parafii od 24 -27 lipca br. Zapisy jeszcze do jutra.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
 15. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia.

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy