Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020r.

 

 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci kl. III b ze SP nr 9. Dzieci te od jutra będą przeżywały biały tydzień, gromadząc się na wieczornej Mszy św. w strojach komunijnych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o 16.30, jutro i we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze.
 4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. jutro o godz. 19.00.
 5. W środę imieniny zakonne obchodzi o. Ulryk. Msza św. w intencji Solenizanta o g. 7.00.
 6. Msza św. za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najśw. Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, uzależnień, stanów depresyjnych, w int. niepełnosprawnych, chorych i w podeszłym wieku, a także zarażonych koronawirusem i ustania pandemii - w środę o 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek od 17.30.
 8. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Franciszka w int. FZŚ, kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 9. Odwiedziny chorych odbędą się w piątek od godz. 8.30. Chorych niezapisanych na stałej liście prosimy zgłaszać przy furcie lub w zakrystii.
 10. W I sobotę miesiąca o 8.00 Msza św. w int. wynagr. Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy oraz w int. Wspólnoty Żywego Różańca, nabożeństwo w ramach praktyk pięciu I sobót miesiąca i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy też na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o 21.00.
 11. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się w przyszłą niedzielę o 14.30.
 12. Rodziców dzieci (pięcio- i sześcioletnich), które w przyszłym roku w maju chcą przystąpić do wczesnej Komunii św. prosimy o zgłaszanie się u o. Proboszcza.
 13. W czasie wakacji Msze św. wieczorne w piątki będą o godz. 18.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.
 14. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do organizatorów sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 15. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie naszej świątyni. Zapraszamy chętnych do pomocy w sobotę po Mszy św. o 8.00.
 16. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. A w „Echu św. Antoniego” kolejne rozważanie autorstwa o. Ambrożego Szajdy.
 17. Za wszelkie ofiary składane na konto klasztorne, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Maryja, św. Józef i św. Antoni wypraszają nam potrzebne łaski w kolejnym tygodniu naszego życia. Wszystkich udających się na wakacje i urlopy prosimy o zachowanie bezpieczeństwa na drodze, odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Życzymy dzieciom i młodzieży pogodnych i błogosławionych wakacji. Pokój i Dobro!

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy