Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

Odwiedziło nas:

Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Bieżący miesiąc
Dotychczas
261
198
1111
5227
48510

Twój IP: 54.196.215.69
2018-02-21 23:48

 

I  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18  lutego 2017r.

 

 

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Pod chórem znajduje się zeszyt przyrzeczeń abstynenckich, do którego można się wpisywać. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o 16.15. Kazania pasyjne będzie głosił o. Idzi Soroburski z Chorzowa.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła i klasztoru.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na fundusz misyjny Ad Gentes.
 4. Dziś spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 14.30.
 5. Zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w każdy piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Dzieci uczestniczą w Wielkim Poście we Mszy św. i Drodze Krzyżowej w każdy piątek o 17.00. Przypominamy, że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zachęcamy do składania zalecek za zmarłych, w intencji których będziemy się modlić w czasie Drogi Krzyżowej.
 7. W środy Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. na Drogę Krzyżową zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich.
 8. 23 lutego (piątek) będziemy przeżywać ogłoszony przez papieża Franciszka specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Po Mszach św. specjalne nabożeństwo.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po Drodze Krzyżowej.
 10. W piątek też przypada 60. rocz. objęcia byłej restauracji z przeznaczeniem na kaplicę. Z tej racji o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Parafian, wszystkich dobroczyńców, fundatorów, a także ojców i braci, którzy posługują i posługiwali w naszej Parafii, począwszy od o. Korneliusza, o. Ksawerego i o. Damiana. Następnego dnia o. Proboszcz w tej samej intencji odprawi Mszę św. w sanktuarium św. Antoniego w Padwie oraz odbierze kamień węgielny pod budowę nowego kościoła w naszej Parafii.
 11. Nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się w sobotę o godz. 16.30 przy furcie.
 12. Próby chóru przygotowującego Liturgię na obchody Wielkiego Tygodnia odbywają się w zakrystii kościoła w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.
 13. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę wielkanocnych darów (żywności trwałej, słodyczy i artykułów chemicznych) dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Dary te prosimy składać przy ołtarzu św. Antoniego lub przy furcie klasztornej. W Wielkim Poście otwórzmy nasze serca na potrzebujących.
 14. W dniach od 3 do 5.04. planowana jest pielgrzymka do Kalisza, Torunia, Lichenia oraz miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką. Koszt 450 zł. Zapisy z zaliczką 100 zł. przy furcie.
 15. Grupa Mężczyzn św. Józefa działająca w dekanacie Panewniki zaprasza na spotkanie otwarte. Odbędzie się ono we wtorek 20.02. w Kaplicy NSPJ w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek. O 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 Eucharystia, po niej konferencja nt: „Jak modli się mężczyzna?”. Wygłosi ją ks. dr Marek Panek Rektor WŚSD w Katowicach.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
  Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo oraz opieka Maryi, św. Józefa i św. Antoniego towarzyszy nam każdego dnia wielkopostnego tygodnia.

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy