Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26  stycznia 2020r.

 

 

 1. Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nieszpory kolędowe.
 2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Poświęcenie świec-gromnic podczas każdej Mszy św. Dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. świece zostaną poświęcone podczas Mszy św. o 10.00.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu modlimy się w intencji katechizacji dorosłych.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.
 5. Jasełka w wykonaniu Dzieci Maryi i scholi odbędą się w piątek po Mszy św. o g. 17.00.
 6. Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 80 w Katowicach odbędą się w sobotę, 1 lutego o godz. 10.00.
 7. Rozpoczynamy nowy cykl katechez dla dorosłych, których tematyka będzie związana z hasłem roku duszpasterskiego. W tym roku katechezy będą się odbywały w każdą ostatnią środę miesiąca w ramach kazania. Zapraszamy w najbliższą środę do udziału we Mszy św. z kazaniem katechizmowym: „Eucharystia – źródłem życia Kościoła”.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O 7.30 modlitwa różańcowa, o 8.00 Msza św. w int. wynagr. Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy oraz w int. Wspólnoty Żywego Różańca, nabożeństwo w ramach praktyk pięciu I sobót miesiąca oraz spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. w porządku niedzielnym.
 9. Do 1 lutego trwa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Polecamy pielgrzymów pamięci modlitewnej.
 10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę o godz. 14.30.
 11. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 i w sobotę o godz. 8.00 zapraszamy chętnych do sprzątania kościoła.
 12. Na zakończenie karnawału, z inicjatywy parafian, chcemy zorganizować parafialny bal karnawałowy, który odbędzie się 22 lutego w Domu Przyjęć „Eliza”. Koszt od osoby 100 zł. Zapisy i wpłata przy furcie do 9 lutego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła. W „Echu św. Antoniego” kolejne rozważanie autorstwa o. Ambrożego Szajdy.
 14. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W miesiącu styczniu jest jeszcze kilka intencji wolnych.
 15. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo oraz opieka Maryi, św. Józefa i św. Antoniego towarzyszy nam każdego dnia nowego tygodnia.

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy