Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23  lutego 2020r.

 

 

 1. Dziś o g. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne przed Najświętszym Sakramentem.
 2. Rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo jako przygotowanie do zbliżającego się czasu Wielkiego Postu. Dzisiaj adoracja po Mszy św. o godz. 11.30 do 17.00. W poniedziałek i wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do Mszy św. o godz. 18.00. We wtorek zakończenie adoracji nabożeństwem do św. Antoniego o godz. 17.30. Plan adoracji jest podany w gazetce. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wypełnienie deklaracji. Dane zostaną wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W dn. 6 i 8 marca będziemy przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Adam Wodarczyk. W związku z tym wydarzeniem w następną niedzielę kazania wygłosi ks. Paweł Czyrnik posługujący w Sądzie Metropolitalnym.
 4. W środę rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Środa Popielcowa to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Porządek Mszy św.: 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w każdy piątek po Mszy św. o 7.00 i 17.00 oraz w środy po Mszy św. o 18.00. Dzieci uczestniczą w Wielkim Poście we Mszy św. i Drodze Krzyżowej w każdy piątek o 17.00; zbierają obrazki „Wielka Tajemnica Wiary”, które będą naklejały na specjalną planszę. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o 16.15. Kazania pasyjne będzie głosił diakon z Panewnik o. Karmel Węglarz. Zachęcamy do składania zalecek za zmarłych, w intencji których będziemy się modlić w czasie Drogi Krzyżowej.
 7. I piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.
 8. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 2 marca o godz. 18.45.
 9. Triduum dla młodzieży przygotowującej do bierzmowania odbędzie się w dniach 2, 3 marca o godz. 20.00 i 5 marca o godz. 19.00.
 10. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się we wtorek, 3 marca o godz. 19.00.
 11. Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni. Chętnych zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. o 18.00 lub w sobotę o godz. 8.00.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
 13. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Boże błogosławieństwo oraz opieka Maryi, św. Józefa i św. Antoniego towarzyszy nam każdego dnia nowego tygodnia.

 

 

 

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy