Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17  marca  2019r.

  

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła i klasztoru, a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa Drogi Krzyżowej - w każdy piątek po Mszy św. o 7.00 i 17.00 oraz w środy po Mszy św. o 18.00. Dzieci uczestniczą w Wielkim Poście we Mszy św. i Drodze Krzyżowej w każdy piątek o 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o 16.15. Zachęcamy do składania zalecek za zmarłych, w intencji których będziemy się modlić w czasie Drogi Krzyżowej.
 4. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 5. Zachęcamy do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, ograniczenia spożycia napojów alkoholowych, a także do wpisania się na czas Wielkiego Postu lub dłuższy do księgi abstynencji, która wyłożona jest pod chórem.
 6. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, którą poprowadzi wspólnota Żywego Różańca - Róża męska św. Józefa. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 zawierzymy św. Józefowi mężów i ojców rodzin. Przy okazji zachęcamy mężczyzn do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca pod płaszczem Maryi. Specjalne deklaracje są wystawione na półce pod chórem.
 7. Spotkanie młodzieży odbędzie się w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także młodzież po bierzmowaniu.
 8. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę wielkanocnych darów (żywności trwałej, słodyczy i artykułów chemicznych) dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Dary te prosimy składać przy ołtarzu św. Antoniego lub przy furcie klasztornej. W Wielkim Poście otwórzmy nasze serca na potrzebujących.
 9. W niedzielę, 31 marca odbędzie się zbiórka na pomoc rodzinom w Aleppo. Niech to będzie nasza parafialna jałmużna wielkopostna dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła. Są również do nabycia Świece – Paschaliki małe w cenie 6 zł., duże 12 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne.
 11. Są również do zabrania kartki z programem rekolekcji parafialnych, które odbędą się w dn. od 6 do 10 kwietnia br.
 12. Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłą w ostatnim tygodniu parafiankę śp. Ilonę LIGOCKĄ-SOKOŁOWSKĄ z ul. Bałtyckiej(72 l.) Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 13. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. Niech Pan Bóg nam błogosławi na wielkopostnej drodze do Wielkanocy.

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy