Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19  maja  2019r.

 

 

 1. Dziś w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. Nabożeństwo majowe już o godz. 16.00. Dzieci pierwszokomunijne od jutra będą przeżywały biały tydzień, gromadząc się na nabożeństwie majowym i Mszy św. w strojach komunijnych, a w sobotę na zakończenie białego tygodnia udadzą się na dziękczynną pielgrzymkę z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie. Zbiórka na parkingu o 8.00.
 2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę nowego kościoła i klasztoru. Za każdą ofiarę, również za ofiary przekazywane na konto składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Msza św. za + o. Cyryla w 1. rocznicę śmierci odbędzie się w czwartek o godz. 7.00.
 4. Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętamy o nim w modlitwie.
 5. Dziś też o12.00 w katowickiej katedrze Msza św. w int. małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Parafialne Święto Rodzin będziemy przeżywali 9 czerwca. Do 2 czerwca prosimy o zgłaszanie się do meczu piłki nożnej: rodzice – dzieci. Prosimy o rzeczy na F-Antki (zabawki, gry, książki, artykuły szkolne, itp.), z których dochód zostanie przeznaczony na budowę nowego kościoła i klasztoru. Przyniesione rzeczy składamy przy furcie.
 6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, wszystkich liderów grup parafialnych oraz chętnych do zaangażowania się w organizację Parafialnego Święta Rodzin odbędzie się 22 maja o godz. 19.00 w klasztorze.
 7. Nauki dla rodziców i chrzestnych odbędą się w sobotę o godz. 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Z naszej parafii wyruszamy na rowerach o godz. 6.30. Powrót po zakończeniu Mszy św.
 9. Msza św. w intencji matek (żyjących i zmarłych) z ok. Dnia Matki - w niedzielę o 10.00.
 10. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych od poniedziałku do czwartku i w soboty o 17.30, w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o 16.30.
 11. We wtorek kolejny Bieg Wokół Parafii. Zbiórka i zapisy o godz. 19.50.
 12. W piątek przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
 13. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią (25.01 do 1.02. 2020 r.) Plan pielgrzymki - w gablotce oraz na stronie internetowej.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.
 15. Za wszelkie ofiary, modlitwy i wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”.Niech Maryja Patronka miesiąca maja gromadzi nas jak najliczniej u Swojego Syna.

 

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy