Świętego Antoniego z Padwy

Rzymskokatolicka Parafia

  

 rodzina rodzinie

 

Jako rodzina parafialna włączyliśmy się w ogólnopolski program Caritas „Rodzina-Rodzinie” i obejmiemy półrocznym patronatem już drugą rodzinę: Georg Alwiez Vilo z Syrii.


Co miesiąc przez pół roku będziemy wpłacać na konto Caritas Polska deklarowaną kwotę (510 zł.) z nadwyżki ze zbiórek, które miały miejsce w trzecie niedziele miesiąca przed kościołem na pierwszą rodzinę syryjską.
Bóg zapłać za każdą ofiarę (również i tę która wpływa na nasze konto parafialne) składaną na utrzymanie dwóch rodzin w Syrii.
o. Serafin - proboszcz
Poniżej krótki opis przydzielonej naszej parafii drugiej rodziny z Syrii:
Georg Alwiez Vilo- SYRIA
Mężczyzna nazywa się Georg Alwiez Vilo. Mieszka w Aleppo z żoną Marin Farid Jerbaka i dzieckiem. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu i bez pracy. W wojnie stracili cały swój dobytek oraz dom. Potrzebują opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również zakupić żywność, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga oraz leki. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.

 

  Podziękowanie: pdf

 

Copyright © Parafia Świętego Antoniego z Padwy